- Rozwijajmy razem. Podnoszenie jakości kształcenia w Szkole Podstawowej w Czaplinku
- Zadanie nr 6 -wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
- Zadanie nr 6 - wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni
- Zadanie nr 6 - wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji w Świdwinie
- Działania projektowe - realizacja zajęć z uczniami
- Pracownia do nauki języków obcych
- Zakup materiałów dydaktycznych
- Harmonogram zajęć z uczniami realizowanych w ramach projektu
- Uroczyste otwarcie pracowni do nauki języków obcych
- Działania projektowe - opis
- Doskonalenie nauczycieli - zadanie 9
- Zadanie nr 6 - wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Wałcza Lokalne Centrum Nauki Metalowe Inspiracje
Uroczyste otwarcie pracowni do nauki języków obcych
Uroczyste otwarcie pracowni językowej
tekst_otwarcie_pracowni(1).mp3
27 września odbyło się uroczyste otwarcie pracowni językowej, która działa w naszej szkole od trzech tygodni. Fundusze na powstanie pracowni zostały pozyskane dzięki realizacji projektu nr FEPZ.06.09-IP.01-0027/23 „Rozwijajmy razem. Podnoszenie jakości kształcenia w Szkole Podstawowej w Czaplinku” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Działanie 6.9 Edukacja ogólna, zakres interwencji: Wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego (z wyłączeniem infrastruktury).
Na otwarciu pracowni obecni byli zaproszeni goście: Pani Burmistrz Czaplinka Katarzyna Szlońska-Getka, Pan przewodniczący Rady Miasta Marcin Czerniawski, Pan przewodniczący Komisji Oświaty Maciej Bernat, Pani kierownik Referatu Oświaty, Spraw Społecznych i Gospodarczych Barbara Dąbrowska-Łątkowska oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani Natalia Okulewicz. Zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Ewa Lemisz- Suska. Goście, po symbolicznym przecięciu wstęgi i otwarciu pracowni, wraz z uczniami naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycielki Pani Agaty Salmanowicz wzięli udział w krótkiej lekcji angielskiego. Podczas przemówień zaproszeni goście zwrócili uwagę na istotną rolę języków obcych we współczesnym świecie.
Pracownia językowa znajduje się na piętrze placówki, w sali 217. Klasopracownia zyskała dwadzieścia cztery stanowiska wyposażone w zestawy słuchawkowe z mikrofonem, nowe nagłośnienie. W pracowni znajduje się monitor interaktywny, komputer dla nauczyciela oraz centrala do obsługi słuchawek i mikrofonów umieszczona w biurku nauczyciela, a także zestaw słuchawkowy z mikrofonem dla nauczyciela.
Stosowanie innowacyjnych metod nauczania, w tym multimedialnych, ma wpłynąć na podniesienie, jakości i efektywności nauczania. Pracownia językowa ma zapewnić indywidualizację w procesie nauczania, pozwolić skutecznie doskonalić wymowę oraz umiejętności rozumienia ze słuchu. Zestawy słuchawkowe pozwolą skupić się na głosie nauczyciela oraz na nagraniach, jak również umożliwią przełamywanie barier i lęków językowych, a także oporu przed rozmowami w języku obcym.
Dzięki stosownemu ułożeniu stanowisk pracy istnieje możliwość indywidualnego kontaktu nauczyciela języka obcego z uczniem i utrzymanie kontaktu wzrokowego z całą klasą. Wszystko to wspomaga koncentrację uczniów, uatrakcyjnia naukę języków obcych, zwiększa umiejętności językowe, a szczególnie fonetykę oraz motywuje i zachęca do intensywnej nauki.
Po otwarciu pracowni lingwistycznej zaproszeni goście udali się do pracowni przyrodniczej, gdzie Pani Agata Misiak - nauczycielka biologii, prowadziła zajęcia rozwijające dla klas 5. W celu urozmaicenia zajęć, w ramach projektu zakupiono szereg pomocy dydaktycznych o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych - m.in. modułowe pracownie przyrodnicze - zestawy do badania wody, gleby i powietrza.
#Fundusze UE
16