- BEZ PRZEMOCY
- Akcja charytatywna
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy- Drabina możliwości
- Kodowanie w 1 a
- Jak rozpoznać fałszywe treści w Internecie?- udział w wyzwaniu Cyfrowego Dialogu -klasa 5D
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w klasie 8-Kamienie SuperMocy
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - Kamienie Mocy w 4e
- Kodowanie w klasach 4-6
- Kodowanie w klasie 3 a
- Kodowanie w klasie 2c
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w klasie 8
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy- Słoiczki Motywatory
- Warsztaty w klasie 4 i 5
- Światowy Dzień bez Przemocy w Szkole Podstawowej w Czaplinku
- DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO
- BARDZO DOBRY WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH !
- ZAJĘCIA POŚWIĘCONE HISTORII NASZEGO REGIONU- „WIEM, SKĄD POCHODZĘ”
BEZ PRZEMOCY
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.
Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Kampania pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Finał kampanii przypada 19 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce fasady dużych i małych budynków oraz szereg innych obiektów architektonicznych rozświetlą się na czerwono. Iluminacja rozpoczyna się o godzinie 17. W naszej szkole to podświetlenie ma charakter symboliczny – okna w pokoju nauczycielskim „świecą” na czerwono. Chcemy w ten sposób zasygnalizować swój udział w kampanii i nasze wsparcie na rzecz ochrony krzywdzonych dzieci.
W tym dniu wszystkie placówki oświatowe oraz instytucje zajmujące się pomaganiem dzieciom, które doświadczyły przemocy wzięły udział w przemarszu przez Czaplinek. Licznie zgormadzeni uczniowie wraz z opiekunami trzymając w dłoniach czerwone balony oraz transparenty zwracali uwagę mieszkańców miasta na problem przemocy, która coraz częściej dotyka dzieci. Czerwony korowód dotarł na Rynek miasta, gdzie do zgromadzonych przemówił pan wiceburmistrz Krzysztof Lisiecki. Następnie miała miejsce krótka część artystyczna – wiersze, piosenki przygotowane przez uczniów. W czasie występów, mieszkańcom miasta rozdawane były ulotki dotyczące krzywdzenia dzieci.