- Rozwijajmy razem. Podnoszenie jakości kształcenia w Szkole Podstawowej w Czaplinku
- Zadanie nr 6 -wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
- Zadanie nr 6 - wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni
- Zadanie nr 6 - wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji w Świdwinie
- Działania projektowe - realizacja zajęć z uczniami
- Pracownia do nauki języków obcych
- Zakup materiałów dydaktycznych
- Harmonogram zajęć z uczniami realizowanych w ramach projektu
- Uroczyste otwarcie pracowni do nauki języków obcych
- Działania projektowe - opis
- Doskonalenie nauczycieli - zadanie 9
- Zadanie nr 6 - wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Wałcza Lokalne Centrum Nauki Metalowe Inspiracje
Zadanie nr 6 - wyjazdy edukacyjne - wyjazd do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni
W dniach 25-26.04.2024r. odbyła się wycieczka klas siódmych do Gdyni. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu nr FEPZ.06.09-IP.01-0027/23 „Rozwijajmy razem. Podnoszenie jakości kształcenia w Szkole Podstawowej w Czaplinku” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Działanie 6.9 Edukacja ogólna, zakres interwencji: wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego (z wyłączeniem infrastruktury).
Kulminacyjnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Eksperyment. To miejsce zaprasza każdego i zachęca do poznawania i odkrywania świata oraz mechanizmów nim sterujących. Tutaj z pewnością można rozbudzić w sobie pasję do nauki. Podczas zwiedzania Centrum odbyliśmy fascynującą podróż w głąb ludzkiego ciała i przekonaliśmy się, jak ważne jest życie w harmonii – dowiedzieliśmy się, jak dbać o dobry stan ciała, umysłu i ducha. Zdobytymi wiadomościami chętnie podzielimy się podczas lekcji biologii.
Od dzisiaj fizyka nie jest nam już obca, ponieważ mieliśmy okazję doświadczalnie zgłębić jej tajemnice (zrozumieć zjawiska nas otaczające i podjąć próby okiełznania niektórych z nich). Okazało się, że prąd wcale nie jest potrzebny do prowadzenia rozmowy telefonicznej. Mieliśmy okazję przeżyć trzęsienie ziemi i chodzić po bagnach. Zgłębiliśmy również tajemnice wody – zdumiewającej substancji o przedziwnych właściwościach, która jest fundamentem naszego życia.
Każdy z nas miał możliwość podjęcia wyzwania w postaci przemieszczania się na wózku inwalidzkim ulicami i chodnikami, pokonując między innymi przeszkody w postaci krawężników – nie każdemu się to udało. Dzięki temu wiemy , jak ważne jest wdrażanie w miastach udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
W ramach wyjazdu, udało się wygospodarować również czas na poznanie historii i najważniejszych zabytków Trójmiasta. Wiemy już o wiele więcej o wydarzeniach na Westerplatte, mieliśmy okazję podziwiać także Starówkę Gdańską, Sopockie Molo, Bazylikę Mariacką, ORP Błyskawicą oraz Dar Pomorza.
Wróciliśmy do domów pełni wrażeń i emocji, wzbogaceni o wiedzę i doświadczenie.