- BEZ PRZEMOCY
- Akcja charytatywna
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy- Drabina możliwości
- Kodowanie w 1 a
- Jak rozpoznać fałszywe treści w Internecie?- udział w wyzwaniu Cyfrowego Dialogu -klasa 5D
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w klasie 8-Kamienie SuperMocy
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - Kamienie Mocy w 4e
- Kodowanie w klasach 4-6
- Kodowanie w klasie 3 a
- Kodowanie w klasie 2c
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w klasie 8
- Tydzień Uczniowskiej SuperMocy- Słoiczki Motywatory
- Warsztaty w klasie 4 i 5
- Światowy Dzień bez Przemocy w Szkole Podstawowej w Czaplinku
- DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO
- BARDZO DOBRY WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH !
- ZAJĘCIA POŚWIĘCONE HISTORII NASZEGO REGIONU- „WIEM, SKĄD POCHODZĘ”
W roku szkolnym 2024/2025 w trakcie zajęć obowiązkowych i dodatkowych będziemy realizować w naszej szkole program edukacji regionalnej. Opierając się na podstawach programowych poszczególnych przedmiotów opracowany został program „Wiem, skąd pochodzę”. Jego realizacja przewidziana jest w I i II etapie edukacji szkoły podstawowej, zarówno w czasie zajęć w szkole , jak i podczas licznych spacerów i wycieczek. Realizacja programu umożliwi uczniom poszerzenie i pogłębienie wiadomości. Zagadnienia łączą teorię z praktyką i dotyczą najbliższego środowiska, angażują uczniów jako współtwórców procesu edukacyjnego.
Nadrzędnym celem wszelkich działań edukacyjnych jest wszechstronny rozwój ucznia, przygotowanie go do całościowego postrzegania otaczającego świata. Służy temu między innymi edukacja regionalna, która kształtuje w uczniach poczucie własnej tożsamości poprzez wyposażenie ich w bogatą wiedzę o regionie i umiejętne powiązanie jej z rzeczywistością państwową oraz międzynarodową. Działania uczniów wynikające z wdrażania programu wychowania regionalnego umożliwią realizację naturalnej ciekawości świata, twórczej aktywności, rozwój zdolności i zainteresowań. Poznając specyfikę swojego regionu, zwracając uwagę na to, co wyróżnia go od innych, uczniowie nauczą się jednocześnie postaw tolerancji, otwartości i zrozumienia.
Realizując różnorodne zadania w grupie rówieśniczej uczniowie nauczą się współodpowiedzialności za osiągane efekty pracy, samokrytycyzmu, trudnej sztuki ustępstw i kompromisu, akceptowania odmiennych postaw i poglądów.
Wiedza regionalna stanie się walorem, gdyż umożliwi wykazanie się uczniowi mniej uzdolnionemu. Będzie on mógł posłużyć się przykładami z życia najbliższego otoczenia takimi jak: praca w polu, w gospodarstwie domowym, obserwacja przyrody, zwyczaje ludzi.
Przewidziane są także zadania realizowane metodą projektu, zajęcia grupowe, konkursy, wywiady, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz inne metody aktywne. Ta wielorakość form i metod pracy powinna rozbudzić zainteresowania uczniów własnym regionem, skłonić ich do kreatywnego i pełnego zaangażowania się w zajęcia.
realizatorzy: nauczyciele historii i języka polskiego w Szkole Podstawowej w Czaplinku
- ma menu kontekstowe