• Diana Cieślik

Diana Cieślik- gra na pianinie

original-E3926F2E-E94E-456E-8BBD-B79B84236A3B.mp4

Nazywam się Diana Cieślik i jestem uczennicą klasy 8b w Szkole Podstawowej w Czaplinku. Chciałabym opowiedzieć Wam  o mojej pasji, którą jest gra na pianinie. Swoją przygodęz pianinem rozpoczęłam,gdy miałam siedem lat. Mama zapisała mnie do Muzycznego Ogniska w Czaplinku. Byłam wtedy w pierwszej klasie. Uczyłam się  grać ze słuchu i z nut. Nie było to łatwe zadanie. Bywały chwile, że chciałam zrezygnować  z nauki , ale mama wspierała mniei bardzo się cieszę, że nie poddałam się w trudniejszych momentach  mojej edukacji, gdyż nie osiągnęłabym tego, co potrafię dzisiaj. Zajęcia trwają tak samo jak w szkole od 1 września do 24 czerwca,  a na zakończenia  roku, każdy muzyk prezentuje swoje umiejętności nabyte przez rok, grając wybrany przez siebie utwór. Aktualnie zakończyłam już sześcioletnie ognisko muzyczne z wyróżnieniem i na ten moment jestem  już na  etapie Studium, który trwa dwa lata. Teraz gram utwory różnego rodzaju. Moje ulubione to: Adele- „Rolling in the Deep”, Yann Tiersen-„ Comptine d'un autre été”, Patrick Watson-„Je Te Laisserai Das Mots”, Yiruma-„River Flows In You”, Michał Kleofas Ogiński- „Pożegnanie Ojczyzny”, Wolfgang Amadeusz Mozart-„Marsz Turecki”,Frederic Chopin-„Waltz in A minor”, Nauka gry na pianinie, nauczyła mnie wytrwałości i samodyscypliny oraz rozwinęła wyobraźnię i wrażliwość. Nie potrafię już sobie wyobrazić  życia bez muzyki. Na koniec przytoczę słowa Marilyna Mansona ,, Muzyka to najsilniejsza forma magii”.