• Aleksander Fudała -Dyrektor szkoły

• Fotografia

Uczniowie klasy 4a mieli okazję do  niecodziennego spotkania z dyrektorem naszej szkoły. Poznali oni Pana dyrektora z innej strony, tej pozaszkolnej, prywatnej. Dowiedzieli się, czym zajmuje się Pan dyrektor w wolnych chwilach. Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację, zdjęcia. Pytań nie było końca. A oto czego się dowiedzieliśmy.

,,Nazywam się Aleksander Fudała. Od 2008r. jestem dyrektorem Szkoły Podstawowej w Czaplinku. Moją wielką  pasją jest fotografia. Uważam, że piękne zdjęcia można robić również telefonem komórkowym. Nie potrzeba drogiego sprzętu, aby móc  realizować swoje zainteresowanie.

Dość często dostaję pytania "Długo Pan fotografuje?" "A jak to się zaczęło, że robi Pan zdjęcia?"   Nigdy nie wiem, co mam wtedy odpowiedzieć. Nie ma konkretnej daty od kiedy to się zaczęło. Pierwsze zwierzę, pierwszy zachód słońca, widoki, plaża…Zawsze, kiedy mam wolny czas biorę aparat i znikam. Często jest też tak, że jest to coś, ta chwila i ten moment. Potrzeba sporo samozaparcia, cierpliwości a czasem i ważnych życiowych wydarzeń, aby z etapu „chciałabym i próbuję”, przejść do etapu „mam, działam”.

Miłośniczką fotografii jest również moja żona, Kasia. Wspólnie wybieramy się na wycieczki krajoznawcze, aby zrobić piękne ujęcia otaczającej nas przyrody.

Zachęcam Was do fotografowania. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat mojej pasji zapraszam do wspólnych rozmów”.

Aleksander Fudała

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czaplinku