• MINERAŁY

• „Minerały w akcji”

9.01.2024r. w Szkole Podstawowej odbyły się warsztaty geologiczne dla uczniów klas IV – VIII „Minerały w akcji”. Prowadził je p. Marcin Jaśkiewicz absolwent geologii na Uniwersytecie Wrocławskim zajmujący się geoturystyką i geoedukacją. Podczas spotkania uczniowie pracującw grupach 5 – osobowych nauczyli się rozróżniać minerały od innych substancji, zauważyli ich niebywałe formy i skupienia, poznali różne rodzaje połysku minerałów od ziemistego po diamentowy, odróżniali minerały barwne od zabarwionych rysując nimi po płytkach ceramicznych, określali twardość minerałów za pomocą skali twardości Mohsa, przyglądali się bliżej diamentom, szmaragdom, złocie, topazowi i innym cennym minerałom wykorzystując duże, podświetlane lupy. Spotkanie odbywało się w luźnej ale profesjonalnej atmosferze.