odwiedziny

Ilość odwiedzin: 802416

Aktualności 2013/14 r.

Dzień Edukacji Narodowej 21.10.2010

W czwartek, 14 października 2010r. w szkole Podstawowej w Czaplinku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział pracownicy Szkoły oraz goście zaproszeni – pracownicy, którzy przebywają na zasłużonym odpoczynku. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy I i III. Wierszem i piosenką składali życzenia wszystkim obecnym na sali. Następnie swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy VI.  Wcielili się w role nauczycieli. Pracowali i rozwiązywali szkolne problemy. Wywoływali również do tablicy i do .... śpiewania:

„W cudnym Czaplinku, gdzie słońce świeci,

stoi budynek, w nim pełno dzieci,

i przez rok cały wrzawą radosną,

dźwięczy od świtu zimą i wiosną.

Ref.

To jest Czaplinek – to widać,

To nasza szkoła – to słychać,

Bo to Czaplinek – to widać, słychać i już.”

Piosenka zaśpiewana na melodię znanej piosenki radiowej połączyła dzieci i dorosłych, wprawiła w wesoły nastrój. Było wiele śmiechu i wspólnej zabawy. Aktorzy otrzymali gromkie brawa i słodką niespodziankę, a wszyscy zaproszeni goście przygotowane przez uczniów  niespodzianki - kolorowe kwiatki.  Po części artystycznej  dyrektor szkoły, pan Aleksander Fudała wręczył nagrody pieniężne nauczycielom,  pracownikom administracji i obsługi. Wszystkim podziękował za dotychczasową pracę i złożył życzenia zdrowia i wytrwałości w wypełnianiu swoich obowiązków. Przekazał również życzenia, które z tej okazji wpłynęły na jego ręce.

• Szkoła Podstawowa w Czaplinku
      ul. Wałecka 49, 78-550 Czaplinek