odwiedziny

Ilość odwiedzin: 889909

od 2009r. do 06. 2014 r.

Tydzień Zwierząt

Październik – miesiąc dobroci dla zwierząt

Pod tym hasłem, już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Czaplinku, odbywa się szereg akcji mających na celu ochronę zwierząt i opiekę nad nimi.

Światowy Tydzień Zwierząt zaczyna się 4 i twa do 10 października. Data ta jest związana z rocznicą śmierci (3 października) św. Franciszka z Asyżu, uznawanego przez Kościoły chrześcijańskie za patrona zwierząt.

Staramy się działać głównie przez edukację – propagować prawa zwierząt. W tym roku szkolnym w ramach tej akcji nauczyciele przyrody zorganizowali konkursy:

• fotograficzny pt. „ Ja i mój pupil”
    • literacki – opowiadanie o zwierzętach

Dnia 20.X.2009r. odbyła się wystawa zwierząt, na której uczniowie zaprezentowali swoich podopiecznych. W każdej kategorii wyłoniono zwycięzcę oraz przyznano nagrodę publiczności.

Wśród zwierząt pojawiły się: koty, chomiki, świnki morskie, koszatniczki, szczury, króliki i patyczaki. Nagrodę publiczności zdobyła para szczurów – Tutti i Frutti.

Dzięki takim akcjom już najmłodsze pokolenia zaczynają rozumieć, że ochrona zwierząt to nie śmieszne hobby, utrudniające życie tym, którzy myślą inaczej, ale obowiązek i miara człowieczeństwa. Bo trudno nie zgodzić się z tym, że między innymi jest nią humanitarne traktowanie zwierząt.

Urszula Tokarz i Alina Kalisz

• Szkoła Podstawowa w Czaplinku