• Tydzień języka angielskiego

• 09.05.2023 11:09

• TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO:
        W dn. 24-28.04.2023r. odbył się w naszej szkole Tydzień Języka Angielskiego. Codziennie uczniowie mieli zapewnione różne aktywności językowe. W poniedziałek uczniowie klas 3 wykonali ostatnie zadanie z ogólnopolskiego projektu "Angielski jest Fun-tastyczny". Nagraliśmy filmik z rymowanką, do której jednocześnie pokazywaliśmy gesty i określone ruchy. Dzięki temu dzieci z innych szkół będą mogli nauczyć się naszej rymowanki: English is here, English is there. English is everywhere. So... clap your hands, turn around, jump and sit down". We wtorek uczniowie klasy 1a i 1b obchodzili tematyczny dzień z Misiem Paddingtonem. Podczas naszej lekcji obejrzeliśmy bajkę w języku angielskim z przygodami tego popularnego misia, poznaliśmy ciekawostki o Paddingtonie i Londynie oraz  pokolorowaliśmy obrazki z bohaterami bajki. W środę uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Zuch z Języka Angielskiego". W czwartek na dwóch przerwach uczniowie mieli okazję porozmawiać w języku angielskim - ochotnicy przeprowadzali konwersacje m.in. w sklepie, podczas pierwszego spotkania, w zoo, gdzie trzeba było opisać zwierzęta. W piątek słuchaliśmy piosenki z repertuaru dziecięcego w języku angielskim. Zaśpiewaliśmy także nasze znane ulubione piosenki. Przez cały tydzień na łączniku i korytarzu klas 2 można było przeczytać najważniejsze informacje o Dniu Języka Angielskiego oraz ciekawostki o tym języku i Londynie.
        Katarzyna Brożek