• Konkurs na prototyp EKO-URZĄDZENIA

• 18.04.2024 07:50
      • Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie polegającym na zbudowaniu prototypu EKO-URZĄDZENIA! Głównym celem konkursu jest zmobilizowanie rodzin do wspólnego, ekologicznego, twórczego działania. Dla zachęty podajemy kilka inspirujących przykładów takich urządzeń: model eko-elektrowni słonecznej, wodnej, wiatrowej, model eko-ładowarki do telefonów lub model solarnej mini oczyszczalni wody.

•  REGULAMIN KONKURSU

NA WYKONANIE "PROTOTYPU EKO-URZĄDZENIA"

I. Postanowienia ogólne:

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Czaplinku (dalej zwana: „Organizatorem”).

2. Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem (dalej zwanym: „Regulaminem”) i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.

3. Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej https://spczaplinek.edupage.org/

4. Konkurs rozpocznie się 01.05.2024r., a zakończy 25.05.2024r.

II. Cel konkursu:

1. Upowszechnianie i popularyzacja wiedzy na temat recyklingu i ochrony środowiska.

2. Propagowanie selektywnej zbiórki odpadów.

3. Ukazanie różnych rodzajów odpadów jako półproduktu i surowca do produkcji.

4. Mobilizacja uczniów do twórczego myślenia przekazu tematyki o ekologii i recyklingu odpadów oraz kreatywne ich zastosowanie.

5. Kształtowanie właściwej postawy i świadomości ekologicznej.

III. Warunki uczestnictwa

1. Konkurs skierowany jest do osób w wieku szkolnym i przedszkolnym, do 15 r.ż., a także ich rodzin z terenu Gminy Czaplinek. Osoby niepełnoletnie biorące udział w konkursie powinny wraz ze zgłoszeniem pracy dostarczyć podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego zgodę na udział w konkursie dziecka oraz przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu.

2. Zadaniem Uczestników Konkursu jest stworzenie prototypu alternatywnego źródła energii np. modelu elektrowni słonecznej.

3. Do prototypu należy dołączyć kartkę zawierającą objaśnienie zastosowanych innowacyjnych rozwiązań oraz dane personalne. Uczestnicy Konkursu mają prawo do wglądu w swoje dane osobowe oraz do ich poprawiania.

4. Prototypy muszą być wykonane z surowców wtórnych typu: puszki aluminiowe, kapsle, zakrętki PET, butelki PET, odpady tekstylne, folie i tworzywa sztuczne: PE, PEHD, PP, makulatura biała i kolorowa, odpady styropianowe. Dla zespolenia użytych do budowy surowców wtórnych dopuszcza się stosowanie wszelkiego typu klejów, taśm, spinaczy, masy solnej.

5. Warunkiem zakwalifikowania do Konkursu jest dostarczenie – wraz z pracą – prawidłowo wypełnionej karty zgłoszeniowej (załącznik nr 1 do Regulaminu), podpisanego oświadczenia (załącznik nr 2 do Regulaminu) oraz spełnienie warunków zapisanych w Regulaminie.

6. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z oświadczeniem wyrażenia zgody na publikację nagrodzonej pracy wraz z imieniem i nazwiskiem laureata na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym Facebooku.

7. Regulamin wraz ze wzorem karty zgłoszeniowej i oświadczeniem dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej https://spczaplinek.edupage.org/

IV. Termin i warunki dostarczenia prac:

1. Termin dostarczenia prototypów upływa w dniu 20.05.2024 r. o godzinie 15:00.

2. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 25.04.2024r. podczas III Rodzinnego Pikniku Ekologicznego, ul. Słoneczna 27, 78-550 Czaplinek.

3. Zbudowane prototypy prosimy dostarczyć do  budynku Szkoły Podstawowej w Czaplinku przy ulicy Słonecznej 27  do dnia  20.05.24r., do wicedyrektor  Jolanty Skoniecznej.

V. Zasady wyłonienia zwycięzcy

1. Podczas analizy prac brana będzie pod uwagę: kreatywność podejścia do tematu (0-3pkt.) staranność wykonania (0-3pkt.), użyte materiały (0-3pkt.) oraz oryginalność prototypu (0-3pkt.)

2. Wśród prac uczestników konkursu zostaną wyłonione 3 miejsca. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do innego podziału miejsc w zależności od ilości i poziomu dostarczonych prac.

3. Prace konkursowe będą oceniane przez jury konkursowe składające się z pracowników Szkoły Podstawowej:

- wicedyrektor Urszula Tokarz,

- wicedyrektor Magdalena Śniatała,

- kierownik gospodarczy Wiesław Giwojno,

- przewodnicząca SU Monika Sankowska.

4. Każdy z jury będzie mógł przyznać od 0 do 12 punktów.

5. Werdykt komisji jest ostateczny.

6. Nagrodami są bony na zabiegi kosmetyczne w Studiu Urody „Glamour”  p. Krystyna Szary o wartości:

I miejsce – 500 zł (słownie: pięćset złotych)  .

II miejsce – 150 zł (słownie: sto pięćdziesiąt złotych)

III miejsce – 150 zł (słownie: sto pięćdziesiąt złotych)

7. Prace grupowe będą nagradzane jedną nagrodą – niezależnie ile osób będzie liczyła grupa.

VI. Postanowienia końcowe:

1. Organizatorowi przysługuje prawo do ostatecznej interpretacji Regulaminu.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć z przebiegu konkursu, imion i nazwisk uczestników konkursu.

3. Wszelkich informacji o konkursie udziela: Szkoła Podstawowa w Czaplinku, ul. Wałecka 49, 78-550 Czaplinek, tel. 94 375 56 55

Zalaczniki_Konkurs_na_wykonanie_prototypu_eko-urzadzenia.pdf

• III RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY

• 25 MAJA 2024 W SZKOLE PODSTAWOWEJ UL. SŁONECZNA 27 O GODZINIE 10:00 ROZPOCZNIE SIĘ III RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY - ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!